Новости интернет-партнеров

Відмова населення від паперових гривень може принести 50 млрд
"Вихід з готівкової зони дасть божевільну економію для країни. Зараз друк кожної двогривенної купюри обходиться державі в 70 копійок, якщо врахувати витрати на її зберігання, інкасацію, то собівартість виходить вище 30% номіналу вартості самої купюри", - зазначив експерт.
Даний приклад наочно демонструє, наскільки витратним для держави є обіг паперових грошей, підкреслив фінансист.
За його словами, практика європейських країн показує, що стратегія переходу на безготівкові розрахунки є пріоритетною і дозволяє вирішити ряд найважливіших завдань для підвищення ефективності всієї фінансової системи.
"Якби настало чудо і рівень безготівкових розрахунків в Україні досяг європейського (80-90% від загального обсягу розрахунків), держава отримала б додатково 35-50 млрд гривень вільних грошей, які можна було б направити в реальну економіку і на соціальні програми", - переконаний Тютюн.
Фахівець вважає, що владі нині необхідно зробити все, щоб скоротити обіг готівки на ринку.
Як повідомлялось, в 2011 році обсяг безготівкових платежів становив 46 млрд гривень, але частка безготівкових платежів у загальному обсязі операцій з платіжними картами залишається невеликою - 8%.
Источник: Відголос.сомМатериалы по теме:
Обзор DEDALINFO
-
Новости интернет-партнеров
Обрушение моста в Балтиморе окажет ограниченное влияние на перестраховщиков – Fitch -
Почитаем прессу
Річниця руйнівного землетрусу в Туреччині: як "звичайна домогосподарка" розкрила правду про загибель своєї родини -
Новости ДедалИнфо
Финансовое обеспечение презумпции виновности строителей в плане реализации качественного и успешного выполнения своих проектов.